loading

POZNAJ NASZE SAMOCHODY ELEKTRYCZNE.

Corsa-e

Corsa-e

 

 

MOKKA-E

Mokka-e

 

 

Nowa Astra Elektryczna Plug‑in Hybrid

 

 

Grandland Plug‑in Hybrid

Combo-e Life

 

 

Zafira-e Life

 

 

Combo-e Cargo

 

 

Vivaro-e Furgon

CO WARTO WIEDZIEĆ O ŁADOWANIU AKUMULATORÓW SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO.

Najważniejsze informacje znajdziesz w jednym miejscu. Właśnie tutaj.

W wyposażeniu Twojego nowego Opla o napędzie elektrycznym jest podstawowy kabel służący do ładowania po podłączeniu do standardowego, domowego gniazda elektrycznego. Możesz zatem zacząć od zaraz.

Zależy Ci na krótszym czasie lub możliwości ładowania poza domem? Zaprezentujemy Ci dostępne rodzaje kabli, opowiemy o różnicach i doradzimy, która z domowych stacji ładowania Wallbox będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Na koniec przekonasz się, że jazda samochodem elektrycznym jest po prostu elektryzująca, a ładowanie akumulatorów jest tak proste, jak doładowywanie baterii smartfona.

RODZAJE KABLI.

Możliwości masz wiele: począwszy od gotowych rozwiązań służących do ładowania akumulatorów w domu aż po najszybsze ładowarki na publicznych stacjach. 

Gotowy do drogi: gniazdo domowe

Gniazdo domowe / Kabel ładowania tryb 2 / Elektryczny samochód

Gotowy do drogi: gniazdo domowe

1,8 kW

Ładowanie przez domowe gniazdko elektryczne to najprostsze rozwiązanie: nie wymaga specjalnej instalacji, a standardowy kabel (tryb 2) znajduje się na wyposażeniu każdego elektrycznego modelu Opla.

Za bezpieczne ładowanie po podłączeniu kabla do gniazda odpowiada skrzynka sterująca na kablu (ICCB), utrzymująca komunikację pomiędzy źródłem a pojazdem.

Pamiętaj jednak, że godzina standardowego ładowania przekłada się na około 10 km zasięgu1. Dlatego dla komfortu codziennego użytkowania samochodu elektrycznego, rekomendujemy stację ładowania typu Wallbox.

Gotowy do drogi: gniazdo domowe

To rozwiązanie jest dla jest Ciebie, jeśli:

  • potrzebujesz możliwości ładowania w sytuacji, gdy nie ma stacji ładowania w okolicy lub na przykład przebywasz w domu przyjaciół itp.,
  • użytkujesz samochód z napędem hybrydowym typu plug-in, którego akumulatory można doładować przez noc2.
 

Szybkie ładowanie w domu

Stacja ładowania / Wbudowany kabel ładowania / Elektryczny samochód

Szybkie ładowanie w domu

7,4 kW / 11 kW

Domowa stacja Wallbox montowana na ścianie lub na słupku jest idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na szybkim ładowaniu.

Opel oferuje gamę urządzeń typu Wallbox, również w wersji smart, 1- lub 3-fazowych, współpracujących z ładowarką pokładową Twojego samochodu.

Wskazówka: Twój Dealer Opla podpowie Ci które rozwiązanie i jaka taryfa zakupu energii elektrycznej będzie dla Ciebie najbardziej korzystna, biorąc pod uwagę użytkowanie pojazdu, typ akumulatora i oczekiwany zasięg. Poleci poradę profesjonalistów w zakresie wymogów i efektywności pracy instalacji elektrycznej w Twoim domu czy miejscu pracy.

Zazwyczaj stacja Wallbox jest wyposażona w zintegrowany kabel ładowania tryb 3, stosowany również w publicznych stacjach prądu zmiennego. Dlatego warto zaopatrzeć się w tego typu kabel w wersji przenośnej.

Szybkie ładowanie w domu

To rozwiązanie jest dla Ciebie, jeśli:

  • ładujesz akumulatory regularnie, w domu lub podczas podróży,
  • wykorzystujesz zasięg pojazdu każdego dnia i ładujesz go nocą.

 

Szybkie ładownie w stacjach publicznych

Publiczna stacja szybkiego ładowania DC /Kabel tryb 4/ Gniazdo standardu CCS3 / Elektryczny samochód

Szybkie ładownie w stacjach publicznych

Najszybsze stacje ładowania prądem stałym spotkasz najczęściej przy autostradach. Wykorzystaj zatem 30-minutową przerwę na kawę na doładowanie akumulatora swojej Corsy-e nawet do 80% pojemności.

Kabel tryb 4 stanowi stałe wyposażenie stacji ładowania prądem stałym (DC).

Pamiętaj, że wyłącznie modele Opla z napędem elektrycznym są wyposażone w gniazdo standardu CCS3 do publicznych stacji szybkiego ładowania DC. Modele hybrydowe typu plug-in go nie posiadają ze względu na ograniczoną pojemność akumulatorów.

Szybkie ładownie w stacjach publicznych

To rozwiązanie jest dla jest Ciebie, jeśli:

  • potrzebujesz ładować akumulatory podczas dłuższych podróży.
 

Kabel uniwersalny

Kabel uniwersalny

Kabel uniwersalny

1,8 kW do 11 kW

Korzystając z kabla uniwersalnego masz kilka możliwości ładowania z różnych źródeł energii: z domowego gniazdka elektrycznego, gniazda przemysłowego (wymagającego instalacji) oraz w publicznej stacji prądem zmiennym (AC).

Kabel uniwersalny zapewnia moc ładowania do 11 kW, co przekłada się na zwiększenie zasięgu o około 60 km z każdą godziną ładowania, z zastrzeżeniem podłączenia go do 3-fazowego gniazda elektrycznego (CEE16). Podłączenie go do tradycyjnego gniazdka domowego sprawia, że jego efektywność jest taka, jak standardowego kabla tryb 2.

Wskazówka: Z uniwersalnego kabla można również korzystać za granicą.

Kabel uniwersalny

To rozwiązanie jest dla jest Ciebie, jeśli:

  • chcesz ładować akumulator przez noc,
  • pokonujesz dziennie trasy nie dłuższe niż standardowy zasięg i - doładowujesz akumulator w domu,
  • korzystasz z uniwersalnego kabla w domu zamiast stacji Wallbox,
  • czasami podróżujesz na dłuższych dystansach i chcesz mieć możliwość doładowania akumulatorów w każdej chwili z różnych źródeł,
  • musisz lub chcesz doładowywać samochód regularnie podczas podróży.

Generalnie rekomendujemy korzystanie ze stacji typu Wallbox i posiadanie lekkiego, przenośnego kabla tryb 3.

   

1 Dane dla Corsy-e. Czas ładowania akumulatorów może różnić się w zależności od trybu ładowarki pokładowej, rodzaju kabla i stacji ładowania. Szczegółowych informacji o cyklach pomiaru NEDC i WLTP udzielają Dealerzy marki Opel.

2 Dane dla Grandlanda X PHEV Hybrid4. Czas ładowania akumulatorów może różnić się w zależności od trybu ładowarki pokładowej, rodzaju kabla i stacji ładowania. Szczegółówych informacji o cyklach pomiaru NEDC i WLTP udzielają Dealerzy marki Opel.

3 Gniazdo standardu ładowania CCS jest zaawansowaną wersją gniazda trybu 2, wyposażone w dwa dodatkowe złącza umożliwiające szybsze ładowanie.

Podane wartości zużycia energii i emisji CO2 ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.
Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez podmioty oraz na zasadach wskazanych w Oświadczeniu o ochronie prywatności.

Informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień oraz nasze dane kontaktowe znajdują się tutaj.
Do góry